Nokitel.ehlo.Ro
In curand se va redeschide serverul Nokitel.ehlo.ro

Alăturati-vă forumului, este rapid si usor

Nokitel.ehlo.Ro
In curand se va redeschide serverul Nokitel.ehlo.ro
Nokitel.ehlo.Ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

retzete mancaruri....

+4
Raikkonen
BuDyZ0R
GSP-KeNyA
C@sPeR
8 participan?i

In jos

retzete  mancaruri.... Empty retzete mancaruri....

Mesaj Scris de C@sPeR 7/9/2008, 10:59 pm

aici puteti posta retete de mancaruri pe care le-ati preparat voi....dar fara vrajeli,degajari de la subiect si fara MISTO!!!!!X(X(


Ultima editare efectuata de catre C@sPeR in 10/9/2008, 10:47 pm, editata de 2 ori
C@sPeR
C@sPeR
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 1873
Varsta : 31
Localizare : pe aici pe undeva....
Joburi/Distractii : elev/ imi PlAcE sA RAd tOt TiMpUL ;)
Stare de spirit : sunt OK ;)
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/07/2008

http://www.nokitel.forumgratuit.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de GSP-KeNyA 7/9/2008, 11:00 pm

bn ity zic eu cartofi prajity:))))))))
GSP-KeNyA
GSP-KeNyA
Membru NokiteL

Numarul mesajelor : 738
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/08/2008

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de C@sPeR 7/9/2008, 11:05 pm

ba kenya chiar esti prost ma!!!!(scz de limbaj) am zis fara misto ma!!!! dak nu faci un reply pe subiect nu mai fa ma1!!!!X(X(X(X(X (doamne ce ma enervezi de tare)
C@sPeR
C@sPeR
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 1873
Varsta : 31
Localizare : pe aici pe undeva....
Joburi/Distractii : elev/ imi PlAcE sA RAd tOt TiMpUL ;)
Stare de spirit : sunt OK ;)
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/07/2008

http://www.nokitel.forumgratuit.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de GSP-KeNyA 7/9/2008, 11:06 pm

gata ma nu te enerva.....scz hooooo:))
GSP-KeNyA
GSP-KeNyA
Membru NokiteL

Numarul mesajelor : 738
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/08/2008

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de BuDyZ0R 7/9/2008, 11:54 pm

baaa
ia postati nijte retete
chiar sunt curios RazzSmile
BuDyZ0R
BuDyZ0R
Administrator NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 2232
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Counter Strike Plimbarileee War3 Fifa dar numai am :((:(( Distractia k tovarashii
Stare de spirit : Happy :))
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue100 / 100100 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/04/2008

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty somon la cuptor

Mesaj Scris de C@sPeR 10/9/2008, 10:50 pm

INGREDIENTE:
-somon-file am avut eu
-ardei
-rosii
-ceapa verde
-ulei masline
-vin alb
-sare, piper
-verdeata:patrunjel si tarhon
-mujdei de usturoi



Preparare
Se pune pestele in tava, cu legumele. Se unge cu putin ulei de masline, se adauga putin vin, apoi se condimenteaza, se taie tarhonul si patrunjelul marunt, si se baga la cuptor, cam 30 min. Se serveste cu mujdei.



retzete  mancaruri.... Bj8gzn10
C@sPeR
C@sPeR
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 1873
Varsta : 31
Localizare : pe aici pe undeva....
Joburi/Distractii : elev/ imi PlAcE sA RAd tOt TiMpUL ;)
Stare de spirit : sunt OK ;)
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/07/2008

http://www.nokitel.forumgratuit.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Curcan umplut!

Mesaj Scris de Raikkonen 13/9/2008, 10:51 am

Il pui o noapte in vin alb cu sare, piper,coriandru, enibahar, boia, o ceapa taiata in sferturi( eu am pus o bere in loc de vin) pana te culci mai invarti la curcan sa stea in marinata pe toate partile( aceasta parte nu trebuie sa lipseasca daca ai un curcan de tara, ca-ti vei rupe dintii in el, ba chiar nu ar strica sa storci vreo doua lamai sau portocale in marinata). Il scoti, il stergi,bagi in cavitatea abdominala tot ce am spus eu mai sus( ceapa, mandarina, mar, ciuperci, eu preferam sa nu bag ciuperci si sa pun frunze de telina, dar am intalnit opozitie).



Apoi il freci cu sare si piper si boia, il lasi jumatate de ora timp in care incingi cuptorul, il pui in cuptor cu zeama de la marinata( doar zeama nu si legumele), si-l ungi cu ulei peste tot( eu am dat cu mana).

Daca nu ai probleme cu colesterolul bagi pe sub pielea curcanului niste unt. Se poate unge insa si cu unt.

In cuptor cu foc puternic 30-40 de minute, apoi mediu pana se face, daca ai congelat, ai si termometru care sare el, daca e facut. periodic il ungi cu sosul din tava, cam la 30 minute si cam la 10 in ultima jumatate de ora).
Raikkonen
Raikkonen
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 329
Varsta : 31
Localizare : CodLeA
Joburi/Distractii : Cs,SeXuL ,BikEr TouR`uL:X ,jOaK cu FeteLe mwLe:x
Stare de spirit : fOArte ProAsTa
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue35 / 10035 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 01/09/2008

http://www.no.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty LAsagna!

Mesaj Scris de Raikkonen 13/9/2008, 10:52 am

450 g carne tocata de porc si vita sau numai de vita, 1 pachet foi de lasagna, 500 ml bulion sau sos de rosii, 500 ml lapte, 500 g mozzarela, 5 linguri rase de faina, 1 cub de unt (25 g), 2 catei de usturoi, 250 ml supa pui sare, piper, rozmarin, nucsoara, 3 linguri vin alb




Carnea poate fi de porc, combinata, sau numai de vita. Se caleste cu 2-3 linguri de ulei, sare si piper. Cand a inceput sa se faca, dupa aproximativ 7 minute foc mediu, se pune usturoiul pisat si supa si se mai lasa 10-15 minute sa scada. Daca nu aveti supa de pui faceti dintr-un cub de supa si apa fierbinte. ( adica asa fac eu )

Dupa ce a scazut se adauga bulionul (se poate pune si sos, de ex. sos Italian Baking Sauce de la Barilla) si vinul. Se mai lasa 2 minute dupa ce da in clocot.

Sosul Bechamel se face din cubul de unt, lapte, faina, un varf de cutit de rozmarin si un varf de cutit de nucsoara. Se amesteca faina cu putin lapte, apoi se subtiaza cu restul de lapte, untul, condimentele. Se pune la foc mediu si se amesteca continuu sa nu se prinda de fund. Dupa ce a inceput sa clocoteasca, se mai fierbe 5 minute ca sa se ingroase mai mult.
Se imparte in 3.

Se da mozzarela pe razatoarea mare si se imparte in 3.

Tava de 22 Ś 33 cm (3 l) se unge cu unt/ulei. Se pune un strat de foi, sos cu carne, sos alb, branza, strat de foi, sos cu carne, sos alb, branza, foi, sos alb, branza. Se pune apa sau supa pana la nivelul ultimei foi puse.

Cu grasimea pe care o va lasa branza are in ce sa fiarba. Aveti grija sa nu umpleti tava pana sus pentru ca se umfla. Se da la cuptor cam 45 de minute. Se verifica daca intra furculita in foaie usor. Exclamation Arrow
Raikkonen
Raikkonen
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 329
Varsta : 31
Localizare : CodLeA
Joburi/Distractii : Cs,SeXuL ,BikEr TouR`uL:X ,jOaK cu FeteLe mwLe:x
Stare de spirit : fOArte ProAsTa
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue35 / 10035 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 01/09/2008

http://www.no.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de MarY 13/9/2008, 10:59 am

vai ..nu mai vb de mancare k mi'e foame si imi lasa gura apa duce ce retzete vad aici =p~

MarY
Membru NokiteL

feminin
Numarul mesajelor : 318
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : cs / street dance / basket / plimbari
Stare de spirit : f buna :D
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue75 / 10075 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/09/2008

http://www.nokitel.forumgratuit.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de C@sPeR 13/9/2008, 4:48 pm

ba raikonnen nu pune retzete pe c are nu le-ai facut. sau makr nu ai mancat......pune si tu retete pe care le-ai experimentat
C@sPeR
C@sPeR
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 1873
Varsta : 31
Localizare : pe aici pe undeva....
Joburi/Distractii : elev/ imi PlAcE sA RAd tOt TiMpUL ;)
Stare de spirit : sunt OK ;)
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/07/2008

http://www.nokitel.forumgratuit.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de bau 15/9/2008, 5:54 pm

pui fugiti din oala ...orez la rotisor..sosete la gratar...gata ca imi face pofta Smile)
bau
bau
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 34
Localizare : brasov>>codlea
Joburi/Distractii : cs fifa ..
Stare de spirit : buna
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/09/2008

http://www.google.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de C@sPeR 15/9/2008, 8:41 pm

bau a scris:pui fugiti din oala ...orez la rotisor..sosete la gratar...gata ca imi face pofta Smile)


bau deja iti bati joc si iei warn!!! ia vezi......
C@sPeR
C@sPeR
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 1873
Varsta : 31
Localizare : pe aici pe undeva....
Joburi/Distractii : elev/ imi PlAcE sA RAd tOt TiMpUL ;)
Stare de spirit : sunt OK ;)
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/07/2008

http://www.nokitel.forumgratuit.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de GsH 15/9/2008, 9:25 pm

tare topicu asta ... eu unu nu fac mancare ... !!!!! Smile) nush nici supa sa fac ..=))
trebe un topic cati dintre voi faceti mancare .... era mai bine asa casper credk !!!!
GsH
GsH
Membru NokiteL

Numarul mesajelor : 127
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/07/2008

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de GSP-KeNyA 15/9/2008, 9:37 pm

da asa ziceam si eu...si apropo la bau nu ai sarit asa tare cu gura da le me in schimb...
GSP-KeNyA
GSP-KeNyA
Membru NokiteL

Numarul mesajelor : 738
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue15 / 10015 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/08/2008

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de PuNcT 15/9/2008, 9:44 pm

ba ia terminati cu cearta si cu offtopicul ... prin offtopic aici dau ban
PuNcT
PuNcT
Administrator NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 248
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : SexuL
Stare de spirit : Buna :)
Arma PreferatA : M4a1 si DeagLe
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue100 / 100100 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/04/2008

https://nokitel.forumgratuit.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de Raikkonen 16/9/2008, 5:48 am

C@sPeR a scris:ba raikonnen nu pune retzete pe c are nu le-ai facut. sau makr nu ai mancat......pune si tu retete pe care le-ai experimentat
ba esti sigur ca nu am makt!!poi crezi ca mananc numa c.PRAjiTii si salata mah????dak nu iti convine taci nu mai comenta degeaba!!
Raikkonen
Raikkonen
Membru NokiteL

masculin
Numarul mesajelor : 329
Varsta : 31
Localizare : CodLeA
Joburi/Distractii : Cs,SeXuL ,BikEr TouR`uL:X ,jOaK cu FeteLe mwLe:x
Stare de spirit : fOArte ProAsTa
Respect :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue35 / 10035 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Warn :
retzete  mancaruri.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100retzete  mancaruri.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 01/09/2008

http://www.no.ro

Sus In jos

retzete  mancaruri.... Empty Re: retzete mancaruri....

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum